akcesoria meblowe, oświetlenie meblowe, prowadnice, szafy, s
Temat: Studencie, komisyjne poprawki za darmo
...Nie widzę zatem powodu, dla którego minister miałby ingerować w pobierane przez nas opłaty.
Profesor Malec zaznacza, że wszystkie zapisano w statutach uczelni, a te zatwierdza Ministerstwo Nauki.
- Niepubliczne uczelnie utrzymują się wyłącznie z wpłat od studentów, ich ograniczenie utrudni nam inwestowanie - dodaje rektor. - Dla części szkół będących już teraz na granicy opłacalności to będzie poważny finansowy cios.
Prof. Waldemar Tłokiński, rektor Szkoły Wyższej "Ateneum" w Gdańsku i przewodniczący KRZSP zastrzega, że niepubliczne uczelnie nie traktują opłat egzaminacyjnych wyłącznie jako dochodu.
- W części uczelni pobiera się opłaty za egzaminy komisyjne, by studenci nie traktowali tej nadzwyczajnej możliwości jak dodatkowego, czwartego terminu zaliczenia - argumentuje prof. Tłokiński.
Według projektu Ministerstwa Nauki...
Źródło: nedds.pl/index.php?showtopic=296541
Temat: Za co student zapłaci uczelni
...W zamian będą mogły ściągać opłatę rekrutacyjną, tak jak publiczne (jej wysokość co roku określa minister nauki). Minister chce też, by na wszystkich uczelniach egzaminy komisyjne były płatne. – Wpisowe to element konkurencyjności. Nie wszystkie uczelnie go żądają. Podobnie jest z opłatami za egzaminy poprawkowe. Studenci zawierają umowy z uczelniami i od nich zależy, czy godzą się na stawiane warunki – mówi prof. Waldemar Tłokiński, przewodniczący Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich, rektor Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku. "Opłata za egzamin komisyjny ograniczy prawa studenta - Bartłomiej Banaszak z Parlamentu Studentów" W Ateneum np. dwie poprawki są bezpłatne, ale za egzamin komisyjny płaci się 100 zł. To budzi sprzeciw studentów. – Student ma prawo do egzaminu komisyjnego z mocy regulaminu studiów....
Źródło: nedds.pl/index.php?showtopic=162317
Temat: Płatne studia bezpłatne
...studentów. – Dołączyłbym do niej jeszcze opłatę za egzamin komisyjny oraz prowadzenie spraw studenta w czasie wakacji – mówi. Przedstawiciele uczelni prywatnych argumentują jednak, że wpisywanie na listę opłat doprowadzi do podniesienia czesnego. – Na przykład opłatę za wydanie suplementu dyplomu student będzie ponosił już od pierwszego roku, a przecież wcale danej uczelni kończyć nie musi – tłumaczy profesor Waldemar Tłokiński, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Zawodowych. Skutki reformy może zniwelować inny istotny niuans. Ten drobny szczegół to fakt, że student będzie składać oświadczenia o dotychczasowym toku studiów i o tym, ile zdobył dotąd punktów ECTS. Dzięki temu uczelnie mają wiedzieć, czy student za studia ma już płacić, czy jeszcze nie, a także czy pobiera stypendia na innych wydziałach....
Źródło: nedds.pl/index.php?showtopic=167958